Strona główna / Inne / [KIERMASZE] Kiermasz misyjny w Milanówku 2016

[KIERMASZE] Kiermasz misyjny w Milanówku 2016

  • RELACJA
  • GALERIA

20 listopada 2016 roku gościliśmy w Parafii św. Jadwigi Śląskiej w Milanówku. Podwarszawska miejscowość wykazała się dużą życzliwością i hojnością.

W uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata Region Warszawski zorganizował akcję misyjną w Milanówku. Na każdej Mszy św. wolontariusze dzielili się świadectwem z misji i zachęcali do wsparcia – zarówno tego modlitewnego, jak i materialnego.

Po wyjściu ze świątyni na parafian czekał kiermasz misyjny. Wolontariusze własnoręcznie przygotowali ozdoby świąteczne: bombki z włóczki oraz tekturowe gwiazdki skąpane w brokacie. Oprócz Bożonarodzeniowych świecidełek można było nabyć kalendarze salwatoriańskie na nadchodzący rok, broszury o ojcu Jordanie, materiały promocyjne WMS czy dewocjonalia. Wiele osób dopytywało o pracę Wolontariatu, o miejsca posługi i kulisy misyjnego powołania. Dużo osób obiecało modlitwę, a dzięki hojności mieszkańców udało się zebrać 2 tysiące złotych. Fundusze zostaną przekazane na wyjazd naszej wolontariuszki do Afryki. W najbliższym czasie Mariola Kaźmierska wyruszy na półroczną posługę do Zambii.

Z serca dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i zapewniamy o modlitwie! A Mariolce życzymy powodzenia na Czarnym Lądzie!

Magdalena Kaczor
WMS Warszawa