Strona główna / NEWS / Odwaga – cecha pilnie potrzebna!!!

Odwaga – cecha pilnie potrzebna!!!

wawa

Ostatnie spotkanie regionu warszawskiego odbyło się w niesamowitym klimacie „kamieni na szaniec”. Tym razem za sprawą naszej liderki Marioli, wolontariusze zgromadzili się w mieszkaniu Pani Danusi Rosman – żony Jana Rosmana, adiutantki oraz przyjaciółki „Zośki”, „Alka” i „Rudego”.

Rozpoczęliśmy Mszą Św. po której ks. Michał opowiadała o Jezusie, który „stracił rozum” – czyli jak odczytywać znaki Boga w naszym życiu. Następnie po przygotowaniu różnych smakołyków, wsłuchiwaliśmy się w osobiste przeżycia i wspomnienia Pani Danusi. I tak o to usłyszeliśmy szczegółową historię na temat niezwykłej przyjaźni, miłości, autorytetach i odwadze. Pani Danusia oprócz opowieści o  Powstaniu Warszawskim podzieliła się z nami również afrykańskimi anegdotami ze swojego kilku letniego pobytu w Afryce.  Żeby dać chwilę wytchnienia Pani Danucie, przeszliśmy do omawiania bieżących spraw oraz omawiania planowanych akcjach. Następnie Natalia i Ewa zaprezentowały nam zabawy, w ramach integracji i uczenia się prowadzenia animacji… które na pewno przydadzą się każdemu wolontariuszowi, wyjeżdżającemu na misje.
Bardzo ważnym punktem spotkania było również pożegnanie naszej liderki Marioli, która na jakiś czas nas opuszcza. Jej miejsce zajmie Marta Różycka. Dziewczyny życzymy wam powodzenia!Na sam koniec przy akompaniamencie gitary i fletu poprzecznego wszyscy razem śpiewaliśmy kolędy.

Autor: Karolina Dolecka
(niewielkie poprawki: Mariola Kaźmierska:)

Sprawdź może...

[SPOTKANIE REGIONALNE] Lublin – listopad 2017

W sobotę 25 listopada odbyło się kolejne spotkanie regionu lubelskiego. Tradycyjnie rozpoczęliśmy Mszą Świętą, podczas …

[SPOTKANIE REGIONALNE] Elbląg – październik 2017

21. października odbyło się pierwsze w tym roku formacyjnym spotkanie regionu elbląskiego. Wszyscy wolontariusze, pod …