Strona główna / NEWS / WMS KRAKÓW: Kiermasz u oo. Dominikanów

WMS KRAKÓW: Kiermasz u oo. Dominikanów

Region WMS Kraków w minioną niedzielę, 23 lutego 2014, gościł u oo. Dominikanów w Jarosławiu. Dzięki życzliwości ojców mogliśmy przeprowadzić kiermasz, który prowadziły: Magda Pietrucha, Monika Szczyrek i Ula Skotny. Z kolei ks. Daniel głosił słowo Boże podczas sprawowanych Mszy św. To dzięki Księdzu parafianie mogli zrozumieć tekst ewangelii, która mówiła o miłowaniu nieprzyjaciół i bezinteresownemu poświęcaniu czasu potrzebującym oraz poznać dzieło WMS-u. Ks.Daniel opowiedział historię, która miała miejsce w Indiach:

Młodzieniec, w dzieciństwie, został zabrany rodzicom. Wychował go cezar. Młodzieniec pracując teraz w winnicy poprosił swojego pana, by ten wykupił jednego z niewolników – zaniedbanego staruszka.

Pan zapytał: Czemu mam to uczynić , czy to twój ojciec?

Młodzieniec odpowiedział: Nie, ten mężczyzna odebrał mnie rodzicom. Chcę się nim zaopiekować, okazać mu miłość i dobroć.

Myślę, że to też, dzięki tym słowom zostaliśmy tak ciepło przyjęci przez parafian, którzy obdarzyli nas dużym zainteresowaniem. Motywujące były ich słowa: „Dobra robota”, „Trzymajcie tak dalej”, „ Modlę się za Was”. W klasztorze panowała również domowa atmosfera, nie tylko zostaliśmy ciepło przywitani, ale też ojcowie byli otwarci na rozmowy z nami.

Kiermasz był dla mnie czasem zarówno pracy na rzecz misji, jak i szkołą miłości do drugiego człowieka i dawania świadectwa własnej wiary. Słowa ludzi utwierdziły mnie w przekonaniu, że to co robimy jest słuszne i cieszy się ich poparciem.

/-/ Ula Skotny , WMS Kraków

Sprawdź może...

[SPOTKANIE REGIONALNE] Kraków – listopad 2016

Ale ten czas szybko leci! Czy przez ostatni miesiąc byliśmy bardziej ubodzy w duchu…? 16 …

[SPOTKANIE REGIONALNE] Kraków – październik 2016

Do biegu, gotowi, WMS! Pierwsze spotkanie regionalne WMS Kraków. W salwatoriańskie święto Matki Zbawiciela wspólnota …