NEWSY

[Wyjazdy] Białoruś – Brasław 2016

Białoruś7

“Gdzie czas odmierza się miłością…” Marta, Tomek, Piotr i Paweł – to my, wolontariusze WMS. 23 czerwca 2016 roku wyruszyliśmy na placówkę misyjną. Pod kierownictwem kleryka Żeni pojechaliśmy na Białoruś. Podróż do Brasławia trwała 26 godzin, z czego 6 spędziliśmy na granicy. Jak się okazało – mieliśmy za dużo bagażu, gdyż od …

Read More »

Marta i Patrycja na Filipinach [WYJAZDY 2016]

Filipiny2

Minęły już ponad 2 miesiące od naszego przyjazdu na Filipiny. Cieszę się, że dane mi jest przebywać w otoczeniu tych ubogich ludzi i uczyć się, że można być ciepłym, uśmiechniętym i otwartym pomimo życiowych tragedii, ubóstwa i bardzo złych warunków życia.  

Read More »

Spotkanie Ogólnopolskie w Trzebini

Spotkanie_Ogólnopolskie_Trzebinia_2016_131

Pierwsze Spotkanie Ogólnopolskie w Trzebini. Pierwsze kroki w WMS. Od dawna planowałam dołączyć do Wolontariatu Misyjnego Salvator. Z powodu innych obowiązków odkładałam to w czasie. W końcu się udało! 7 października w Trzebini zaczęłam moją misyjną przygodę z WMS. Misje… czas start!

Read More »

[WYJAZDY] WĘGRY, SZŐD (2016) [relacja]

pIMG_1241

Pierwszy raz w Sződ, druga węgierska placówka! Misje na Węgrzech mogłyby się niektórym z nas wydawać dość abstrakcyjnym pomysłem. No bo jak to tak? Nie dość, że blisko, to jeszcze na pewno nie możemy powiedzieć, że to kraj trzeciego świata. Ale już na pierwszej kolacji ksiądz Jurek (proboszcz parafii w …

Read More »

[ZAPOWIEDŹ] Pierwsze Spotkanie Ogólnopolskie WMS w Trzebini!

14509428_1176414575730560_749189230_n

Albania, Białoruś, Filipiny, Gruzja, Indie, Kenia, Meksyk, Polska, Rumunia, Ukraina, Węgry, Zambia. Jak odwiedzić te wszystkie miejsca w jeden weekend? To proste. W dniach 7-9 października być z nami w Trzebini. Kilkanaście krajów, kilkudziesięciu wolontariuszy, setki pomysłów, tysiące wspomnień. Jeden Duch, który poprowadzi nas przez 3 dni przygody w Trzebini.

Read More »