fbpx

Nasza Misja

Dopóki żyje na świecie choćby jeden tylko człowiek,
który nie zna i nie kocha Jezusa Chrystusa Zbawiciela Świata,
nie wolno ci spocząć.

bł. Franciszek Maria od Krzyża

Założyciel salwatorianów

Wolontariat Misyjny Salvator to grupa młodych ludzi skupiona przy zgromadzeniu Salwatorianów, którzy pragną w sposób autentyczny żyć wiarą w Jezusa Chrystusa – Zbawiciela świata! 

Misją Wolontariatu Misyjnego Salvator jest pomaganie ludziom potrzebującym, w czym urzeczywistnia przesłanie, które pozostawił założyciel Salwatorianów, o. Franciszek Maria od Krzyża Jordan: 

Dopóki żyje na świecie choćby jeden tylko człowiek, który nie zna i nie kocha Jezusa Chrystusa Zbawiciela Świata, nie wolno ci spocząć

Poprzez swój czas, zdolności, umiejętności, chęć pomocy i kreatywność, pragną dzielić się własną wiarą oraz włączać w wielkie dzieło głoszenia Dobrej Nowiny w świecie. Wolontariusze WMS-u przyłączają się do popularyzacji zagadnień misyjnych, zaczynając od lokalnych społeczności, w które się angażują. Przygotowanie wolontariuszy do wyjazdów misyjnych opiera się na całorocznej formacji duchowej, a także warsztatach i szkoleniach. Istotnym elementem edukacji jest także misja tu i teraz, poprzez zaangażowanie w pomoc w instytucjach edukacyjnych, hospicjach, szpitalach, parafiach i innych ośrodkach.

Podejmij Wyzwanie!