fbpx

Noce
Nikodemowe

Jednym z istotnych elementów naszej misyjnej, wolontariackiej formacji są Noce Nikodemowe. Dlaczego właśnie „Nikodemowe”? Jezus spotykał w swym ziemskim życiu ludzi bardzo różnych. Były ich tysiące. 

Jednym z nich był Nikodem – faryzeusz, dostojnik żydowski. Ten mądry i pobożny Żyd potraktował Jezusa bardzo poważnie. Wprawdzie nie pokazywał się w Jego towarzystwie za dnia, jednak tak bardzo zależało mu na spotkaniu z Jezusem, iż przychodził do Niego nocą. Swoim szczerym wyznaniem sprowokował Jezusa do zasadniczych pouczeń i odsłonięć tego, co dla człowieka na ziemi najważniejsze.

POK_6372

W ciągu roku formacyjnego odbywa się pięć Nocy Nikodemowych, w różnych miejscach Polski – tak, aby każdy miał dogodność w dotarciu. Ten czas ma charakter wyciszenia. Spotykamy się w piątek wieczorem na kolacji, aby następnie posłuchać wprowadzenia i konferencji do danego tematu. Po tym wszystkim mamy również czas, aby się wspólnie się spotkać przy kawie, herbacie oraz słodkościach i podzielić swoimi przemyśleniami.

Po Mszy Świętej następuje główny punkt NN – wystawienie Najświętszego Sakramentu i całonocna Sztafeta Biblijna. Czas, aby spotkać się z Nim sam na sam w ciszy. Kończymy rano jutrznią, podsumowaniem spotkania, obiadem i Mszą Świętą.

POK_6362